mapa strony * poczta
English version Wersja polska

Programs in English
UNIWERSYTET KANDYDACI STUDENCI PRACOWNICY ABSOLWENCI KONTAKT
Czerwiec 2021
NiPnWtŚrCzPtSo
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
STRONA GŁÓWNA
WYBORY
UNIA EUROPEJSKA
NAUKA
WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA
DZIECIŃSTWO BEZ PRÓCHNICY
BIBLIOTEKA GŁÓWNA
WYDAWNICTWA
INFORMACJA I PROMOCJA
SZPITALE KLINICZNE
SPIS OSÓB I JEDNOSTEK
ZAMÓWIENIA PUBLICZNE
BIURO ORGANIZACJI KONFERENCJI

Uniwersytet/Aktualności

DORADCA ZAWODOWY - zmiana terminu dyżuru
Dyżur doradcy zawodowego w kwietniu został przeniesiony na dzień 25.04.2017 r.

Biuro Karier UMP

WARSZTATY "Możliwości oraz tryb pozyskiwania funduszy na badania naukowe w ramach Narodowego Centrum Badań i Rozwoju"

Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą - prof. dr hab. Jarosław Walkowiak zaprasza pracowników naukowych Uczelni do wzięcia udziału w warsztatach

nt. "Możliwości oraz tryb pozyskiwania funduszy na badania naukowe w ramach Narodowego Centrum Badań i Rozwoju".

19 listopada godz. 12:30 - prof. dr hab. n. med. Michał Nowicki -
termin zgłoszeń do 16.11.2015 r. - liczebność grupy max 30 osób

Miejsce spotkania:
Sala Horoszkiewicza, Collegium Anatomicum ul. Święcickiego 6.

Zgłoszenia proszę przekazywać do Działu Badań Naukowych drogą elektroniczną na adresy magpawlik@ump.edu.pl, makowska@ump.edu.pl lub telefonicznie 61 854 62 66, 61 854 60 33.

Obowiązuje kolejność zgłoszeń.


Zachęcam Państwa do udziału,
Prof. dr hab. Jarosław Walkowiak

Dział Promocji

SPOTKANIE AUTORSKIE

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Markiem Dąbrowskim, ratownikiem medycznym, instruktorem Amerykańskiego Towarzystwa Kardiologicznego, współredaktorem książki

"Ratownictwo medyczne. Kwalifikowana pierwsza pomoc",

które odbędzie się 5 listopada 2015 roku o godz. 14.30 w ramach "19. Targów książki nie tylko naukowej", w Collegium Maius, ul. Fredry 10, w Sali Śniadeckich (II piętro).

Marek Dąbrowski jest wybitnym specjalistą w zakresie ratownictwa medycznego, bezpieczeństwa, zdrowia publicznego i promocji zdrowia. Doświadczenie zdobywał na stażach międzynarodowych w USA - programy ratownictwa cywilnego (Stan Nowy Jork, Virginia, Pensylwania, New Jersey oraz Illinois), Danii - Ośrodek Szkolenia Armii Duńskiej, Niemczech oraz Wielkiej Brytanii.

Jest również wykładowcą akademickim, współtwórcą programów szkoleniowych i projektów TCCC oraz TC3 w Polsce (Tactical Combat Casualty Care) oraz współpomysłodawcą pierwszych szkoleń w Polsce w zakresie TEMS (Tactical Emergancy Medical Support).

Organizatorem spotkania jest Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Medycznego.

W trakcie spotkania prezentowane będą czynności i zabiegi ratujące życie.

Dla uczestników przewidziane są upominki z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Dział Promocji

ZAPROSZENIE NA SZKOLENIE "Teaching and Communicating in an Intercultural Context"

Szanowni Państwo,

zapraszamy Państwa do udziału w serii szkoleń organizowanych dla uczelni medycznych pt. Studybility Teaching for Quality in Medical Sciences.

Tematem najbliższego szkolenia będzie komunikacja międzykulturowa w nauczaniu medycyny: Teaching and Communicating in an Intercultural Context.

Termin:
- 21.11.2015 (sobota) - 10:00 - 17:30
- 22.11.2015 (niedziela) - 9:00 - 17:00

Miejsce:
Sala nr 209, Biblioteka Główna UMP, Centrum Kongresowo-Dydaktyczne, ul. Przybyszewskiego 37A.

Rejestracja uczestników dostępna jest na stronie internetowej.

Szkolenie jest odpłatne. Szczegóły dostępne na stronie rejestracyjnej.


Prof. dr hab. n med. Grzegorz Oszkinis

Dział Promocji

KOMUNIKATY W SPRAWIE EKWIWALENTU
Szanowni Państwo,

zachęcamy do zapoznania się z komunikatami w sprawie wypłaty ekwiwalentu za bon świąteczny:

1. Kierownicy Jednostek Organizacyjnych Komunikat

2. Członkowie Koła Seniora Komunikat

Dział Promocji

PRZYWITANIE LICEALISTÓW
Na uroczystą inaugurację zajęć dydaktycznych w roku akademickim 2015/2016 bardzo licznie przybyła młodzież z 13 liceów ogólnokształcących z Poznania i Wielkopolski objętych patronatem JM Rektora prof. Jacka Wysockiego. Uczestniczą oni w całorocznym programie wykładów i zajęć prowadzonych przez wykładowców naszego Uniwersytetu. Uczniów serdecznie przywitała dr hab. Jolanta Dorszewska, pełnomocnik rektora ds. współpracy ze szkołami średnimi oraz profesor Edmund Grześkowiak, prorektor do spraw studenckich. Nasza Uczelnia ma do zaoferowania innowacyjne standardy kształcenia, nowoczesną infrastrukturę i eksperckich wykładowców na 17 kierunkach studiów. Mamy nadzieję, że uczestnictwo w zajęciach dydaktycznych zachęci wielu uczniów do studiowania u nas – podkreślił profesor Grześkowiak. Wykład inauguracyjny wygłosił profesor Wojciech Kozubski, kierownik Katedry i Kliniki Neurologii. Mówił o chorobach zakaźnych i inwazyjnych układu nerwowego. Są one stare jak ludzkość i jako choroby zakaźne nie znające granic są wszędobylskie. Profesor Kozubski omówił wirusowe i bakteryjne zapalenie opon mózgowych, boreliozę, kiłę układu nerwowego, ropień mózgu, wściekliznę, zakażenie HIV i AIDS oraz malarię mózgową. O tym jakim problemem jest malaria niech świadczy fakt, że tegoroczna Nagroda Nobla przypadła chińskiej uczonej Tu Youyou, odkrywczyni leku o nazwie artemisinina, który pozwala skutecznie leczyć malarię oporną na inne leki.

Dział Promocji

I EUROPEJSKA SESJA INTERNETOWA "CHIRURGIA LARYNGOLOGICZNA LIVE"

Serdecznie zapraszamy do udziału w I Europejskiej Sesji Internetowej "Chirurgia Laryngologiczna Live", która odbędzie się 2.12.2015 r. w godzinach 9:00-16:00.

W wydarzeniu udział weźmie 8 klinik laryngologicznych z Hiszpanii, Włoch, Niemiec, Francji, Holandii, Luksemburga i Polski.

Organizatorzy:
Klinika Laryngologii i Onkologii Laryngologicznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu
European Laryngological Society
Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe

Program:
Różnego typu operacje krtani z dojściem z zewnątrz, endoskopowe z użyciem lasera CO2 oraz z użyciem robota chirurgicznego da Vinci.

Wszystkie szczegóły na stronie internetowej: els.livesurgery.net

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.

- Plakat

Dział Promocji

DOTACJE W ZAKRESIE DUŻEJ INFRASTRUKTURY BADAWCZEJ I INWESTYCJI BUDOWLANYCH

Kierownicy Jednostek Organizacyjnych
Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu


Szanowni Państwo,

informuję, że można składać wnioski o przyznanie dotacji w 2015 roku na inwestycje w zakresie dużej infrastruktury badawczej (zakup lub wytworzenie aparatury naukowo-badawczej stanowiącej dużą lub strategiczną infrastrukturę badawczą i rozbudowa infrastruktury informatycznej nauki) oraz inwestycje budowlane lub budowlane dotyczące strategicznej infrastruktury badawczej.

Wnioski należy składać w wersji elektronicznej w systemie OSF.

Przed wysłaniem wniosku w formie elektronicznej, proszę o złożenie 1 egzemplarza wydruku z systemu OSF - „wersja robocza” oraz 2 egzemplarze części A wniosku - „wersja dla Ministerstwa”.

Wnioski podpisane przez DZIEKANA odpowiedniego WYDZIAŁU należy złożyć w Dziale Badań Naukowych w nieprzekraczalnym terminie do dnia 09 listopada 2015r.

Przypominam, że wniosek w wersji elektronicznej może zostać wysłany dopiero po uprzednim podpisaniu go przez Władze Uczelni.

Szczegółowe informacje na temat wypełniania wniosków znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego www.nauka.gov.pl w zakładce KOMUNIKATY (z dnia 27 października 2015).

Prorektor
ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą
prof. dr hab. Jarosław Walkowiak

Dział Promocji

V OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA NAUKOWA "CHIRURGIA DZIECIĘCA"

Serdecznie zapraszamy do udziału w V Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej "CHIRURGIA DZIECIĘCA".

Data:
5 grudnia 2015 r.

Miejsce:
Centrum Kongresowo-Dydaktyczne UMP, ul. Przybyszewskiego 37a, Poznań

Rejestracja drogą mailową pod adresem: chirurgia.ump@op.pl (imię i nazwisko, miejsce pracy; studenci podają dodatkowo: uczelnię, wydział, rok studiów).

Patronat honorowy:
JM Rektor Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu - Prof. dr hab. med. Jacek Wysocki,
Dziekan Wydziału Lekarskiego I - Prof. dr hab. med. Ryszard Marciniak

Za udział w konferencji przysługują punkty edukacyjne. Szczegółowy plan sesji konferencyjnych oraz dodatkowe informacje związane z konferencją znaleźć można na stronie: www.konferencjachirurgiczna.pl.

WSTĘP WOLNY!

Dział Promocji

III KONKURS "EUREKA! DGP - ODKRYWAMY POLSKIE WYNALAZKI"

Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą - prof. dr hab. Jarosław Walkowiak zaprasza do udziału w konkursie „EUREKA! DGP - Odkrywamy polskie wynalazki”.

Celem akcji jest promocja polskiej nauki oraz potencjału twórczego wynalazców, a także inspirowanie młodzieży zainteresowanej karierą naukową.

W konkursie mogą wziąć udział polskie uczelnie, instytuty badawcze oraz jednostki naukowe PAN, które zgłosiły do Urzędu Patentowego RP swoje wynalazki (w latach 2013-2014) i prowadzą działalność naukową związaną z następującymi dziedzinami:
• informatyka;
• inżynieria mechaniczna, inne nauki inżynieryjne i technologie, inżynieria lądowa, inżynieria materiałowa i nanotechnologia, nauki fizyczne;
• nauki biologiczne i biotechnologia, nauki chemiczne, nauki medyczne.

Zespół, będący autorem zwycięskiego wynalazku otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 30 000 zł oraz finansowanie kampanii promocyjnej o wartości 50 000 zł w mediach INFOR Biznes.

Ogranizatorzy czekają na zgłoszenia do 25 listopada pod adresem e-mail: eureka@dziennik.gazetaprawna.pl


- Szczegółowe informacje na temat konkursu

Dział Promocji

KOMISJA WYŻSZEGO SZKOLNICTWA MEDYCZNEGO

Podczas ostatniego posiedzenia LXIV Konferencji Komisji Wyższego Szkolnictwa Medycznego Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej na stanowisko przewodniczącego KWSM została wybrana Łucja Zielińska (Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu).

Skład nowego prezydium prezentuje się następująco: wiceprzewodicza Sonia Statuch (Warszawski Uniwersytet Medyczny), członkowie: Maciej Burski (Collegium Medicum w Krakowie), Paweł Pęcak (Śląski Uniwersytet Medyczny) oraz Maciej Sobieraj (Warszawski Uniwersytet Medyczny). Konferencja odbyła się we Wrocławiu, w dniach 23-25 października.

Dział Promocji

STYPENDIA MIASTA POZNANIA

W dniu 20 października odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów Rady Miasta Poznania dla młodych badaczy z poznańskiego środowiska naukowego.

Miło nam poinformować, że wśród tegorocznych stypendystów Rady Miasta Poznania znaleźli się lek. Nadia Sawicka-Gutaj oraz lek. Kosma Woliński (obydwoje są doktorantami w Katedrze i Klinice Endokrynologii, Przemiany Materii i Chorób Wewnętrznych na Wydziale Lekarskim II), mgr Magdalena Paczkowska (Katedra i Zakład Chemii Farmaceutycznej, Wydział Farmacji), oraz dr n. biol. Piotr Rzymski (Pracownia Badań Środowiskowych, Centrum Biologii Medycznej, Wydział Nauk o Zdrowiu). Stypendia przyznawane są decyzją Kapituły Naukowej i w tym roku nagrodzono 12 młodych badaczy.

Dział Promocji

NABÓR UZUPEŁNIAJĄCY NA STUDIA W RAMACH PROGRAMU ERASMUS+ W ROKU AKADEMICKIM 2015/16

W dniach 05.10.20115 - 02.11.2015 odbędzie się dodatkowa rekrutacja na wyjazdy na studia do Niemiec na 2-gi semestr bieżącego roku akademickiego.

Zasady rekrutacji na studia w ramach programu Erasmus określa uczelniany regulamin programu Erasmus+.

Wymagane dokumenty rekrutacyjne to:

1. Formularz zgłoszeniowy.
2. List motywacyjny.
3. Udokumentowana średnia ocen za wszystkie ukończone lata studiów liczona zgodnie z zasadami stypendium naukowego nie mniej niż 3,11 – zaświadczenie z dziekanatu
4. Zaświadczenia o znajomości języków obcych (bez możliwości ich sumowania):
a) Ocena z egzaminu w Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu
lub
b) Certyfikaty językowe
lub
c) inne zaświadczenie w przypadku języków mniej używanych (włoski, portugalski, hiszpański).
5. Udokumentowana praca na rzecz Organu Samorządu Studenckiego oraz w organizacjach studenckich.
6. Zaświadczenie o pracy w kole naukowym (od opiekuna koła potwierdzone przez Zarząd STN).
7. Prezentacja prac naukowych i ich publikacja (spis publikacji wraz z kserokopią pierwszej strony).
8. Reprezentacja w kolegialnych organach Uczelni: Senat, Rady Wydziałów
9. Działalność w innych organach i komisjach Uczelni regulowanych zapisami Statutu UMP oraz Regulaminem Samorządu Studenckiego UMP (m.in. Komisje Senackie, Komisje Wyborcze, Kolegia Dziekańskie i in., minimum jeden rok, potwierdzona przez Przewodniczącego Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego).
10. Potwierdzenie miejsc medalowych w mistrzostwach uczelni wyższych oraz innych zawodach sportowych w randze, co najmniej mistrzostw Polski.
11. Zaświadczenia o ukończeniu dodatkowych kursów i szkoleń np.: szkoły letnie, itp. trwających minimum 1 tydzień i związanych z kierunkiem studiów
12. Zaświadczenie o studiach na innych kierunkach - powyżej 1 roku lub ukończone
13. Praca wolontaryjna (zaświadczenia z podanym czasem pracy, min. 1 rok).
14. Potwierdzenie z Działu Współpracy Międzynarodowej o liczbie dni poświęconych pomocy przy organizacji przyjazdu lub/i opiece nad studentami zagranicznymi studiującymi na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu ramach Programu Erasmus.

Szczegółowych informacji udziela Dział Współpracy Międzynarodowej i Integracji Europejskiej, ul. Fredry 10, pokój nr 116 (pierwsze piętro).

Na dokumenty studentów czekamy do dnia 02 listopada 2015 do godz. 15:00!

Dział Promocji

I Ogólnopolska Konferencja "GERIATRIA I MEDYCYNA PALIATYWNA"

Szanowni Państwo,

w imieniu komitetu organizacyjnego zapraszamy Państwa do udziału w konferencji naukowo-szkoleniowej

GERIATRIA i MEDYCYNA PALIATYWNA

Termin: 27 luty 2016 r.
Miejsce: Centrum Kongresowo-Dydaktyczne, ul. Przybyszewskiego 37a, Poznań

Współorganizatorami konferencji są Katera i Klinika Medycyny Paliatywnej Pracownia Geriatrii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu i Katedra i Klinika Geriatrii Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy.

Konferencja obejmować będzie następujące zagadnienia:
• Specyfika chorobowości w geriatrii: delirium, alergie
• Medycyna paliatywna w geriatrii: zasady postępowania u chorego z zaawansowanym otępieniem, niewydolnością serca, niewydolnością oddechową, żywienie
• Zespoły geriatryczne: farmakoterapia geriatryczna, psychogeriatria, ból
• Warsztaty: zasady leczenia bólu i ran przewlekłych

Opłata rejestracyjna wynosi:
opłata wczesna - 150 zł (wpłata do 31.01.2016 r.)
• opłata późna - 200 zł (wpłata do 23.02. 2016 r.)
• opłata studencka, seniorska - 75 zł

Opłata obejmuje: udział we wszystkich sesjach i warsztatach, materiały konferencyjne, certyfikat uczestnictwa, lunch i napoje (kawa/herbata)

Rejestracja uczestników dostępna na stronie: www.kmp.ump.edu.pl

Dział Promocji

NABÓR NA STYPENDIA W RAMACH PROGRAMU ERASMUS+ DLA PRACOWNIKÓW UCZELNI

W dniach 05.10.2015 - 02.11.2015 odbędzie się nabór wniosków pracowników Uczelni na wyjazdy Erasmusowe:

1. Nauczyciele akademiccy:

• Wyjazd w celu przeprowadzenia min. 8 godzin zajęć ze studentami uczelni zagranicznej - pobyt 3-5 dniowy;
• wyjazdy do zagranicznych uczelni i innych instytucji partnerskich w celach szkoleniowych (udział w szkoleniach, warsztatach, wymiana doświadczeń, doskonalenie metod nauczania itp.) - pobyt 3-5 dniowy;
2. Inni pracownicy:
• wyjazdy do zagranicznych uczelni i innych instytucji partnerskich w celu doskonalenia i podnoszenia umiejętności i kwalifikacji, udziału w szkoleniach itp. - pobyt 3-5 dniowy

Oferta skierowana jest dla pracowników uczelni wyższej i obejmuje współpracę z innymi szkołami wyższymi z krajów członkowskich UE, trzech państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego - Islandii, Lichtensteinu, Norwegii oraz Turcji jako kraju kandydującego.

Warunki finansowe wyjazdów:
Wysokość stypendium na pobyt zależy od kraju docelowego i długości pobytu i jest wyliczana tzw. ryczałtem od 80EUR do 130EUR za każdy dzień, oraz ryczałt na podróż 275EUR - 500EUR w zależności od kraju docelowego. Stypendium to przeznaczone jest na pokrycie kosztów pobytu zagranicą. Nasza uczelnia pokrywa koszty ubezpieczenia.

Wymagane dokumenty:
1. Podanie do Prorektora Prof. dr hab. Jarosława Walkowiaka z poparciem bezpośredniego przełożonego. Podanie musi zwierać krótki opis celu wyjazdu.
2. Wstępne potwierdzenie z instytucji zagranicznej potwierdzające możliwość odbycia szkolenia lub przeprowadzenia zajęć.
3. Lista publikacji wraz z punktacją IF.

Dokumenty należy złożyć w Dziale Współpracy Międzynarodowej i Integracji Europejskiej do dnia 02 listopada 2015r. do godz. 15:00.

Szczegółowych informacji o możliwościach udziału w programie Erasmus i współpracy z partnerami w innych krajach oferowanych przez Państwa uczelnię udziela Bożena Raducha - Dział Współpracy Międzynarodowej i Integracji Europejskiej, tel.: 61 854-60-36, e-mail: braducha@ump.edu.pl.

Dział Promocji

GODZINY REKTORSKIE

Uprzejmie informujemy, że JM Rektor Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu prof. dr hab. Jacek Wysocki ustanowił w dniu 2 listopada 2015 roku do godz. 12:00 godziny rektorskie.


Zarządzenie Rektora

Dział Promocji

PRZYPOMNIENIE O TERMINIE WYKORZYSTANIA ŚRODKÓW FINANSOWYCH

P.T.
Kierownicy Jednostek Organizacyjnych UMP

Szanowni Państwo,
uprzejmie informuję, że termin wykorzystania środków finansowych przyznanych w 2014 r. na działalność statutową oraz na prowadzenie badań naukowych służących rozwojowi młodych naukowców - ustala się na dzień 30 listopada 2015.

Jednocześnie nadmieniam, że decyduje data zapłaty faktury!


Prof. dr hab. Jarosław Walkowiak
Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą

Dział Promocji

KONIEC ROKU SPRAWOZDAWCZEGO

Szanowni Państwo,

mając na uwadze zbliżający się koniec roku sprawozdawczego 2015 uprzejmie proszę o dostarczenie do Kwestury w terminie do 30 listopada 2015 roku:
• wszystkich faktur za zakupione towary i usługi,
• rachunków dotyczących zakończonych umów cywilnoprawnych,
• delegacji w ciągu 14 dni od dnia zakończenia podróży służbowej,
• danych do PIT 8c w związku z umorzeniem, umniejszeniem czesnego itp.
• rozliczeń zaliczek do 15 grudnia br.

W związku z powyższym proszę o wcześniejsze dokonanie zamówień by dotrzymany był wyżej wymieniony termin (decyduje data wpływy dokumentu do Kwestury).

Kwestor
mgr Barbara Łakomiak

Dział Promocji

WYNIKI KONKURSU NA OPRACOWANIE I PUBLIKACJĘ OGŁOSZENIA

Dział Obsługi Funduszy Strukturalnych Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu informuje, że konkurs na opracowanie i publikację ogłoszenia informującego o realizacji projektu „Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowana do małych dzieci, ich rodziców opiekunów i wychowawców”współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej, został rozstrzygnięty.

Najkorzystniejszą cenę w konkursie zaoferowała AGORA SA ODDZIAŁ w SZCZECINIE.

Dział Promocji

NABÓR NA III EDYCJĘ PODYPLOMOWEGO STUDIUM "ZABURZENIA W ROZWOJU DZIECKA I MOŻLIWOŚCI INTERWENCJI"

Wydział Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu prowadzi rekrutację kandydatów na III edycję Podyplomowego Studium "Zaburzenia w rozwoju dziecka i możliwości interwencji".

Termin składania dokumentów upływa 30 listopada 2015 r.


Zapraszamy osoby posiadające dyplomu licencjata lub magistra: studiów medycznych lub paramedycznych: lekarza medycyny, fizjoterapii, rehabilitacji ruchowej, pielęgniarstwa, położnictwa, pedagogiki, logopedii, psychologii do wzięcia udziału w studiach podyplomowych Zaburzenia w rozwoju dziecka i możliwości interwencji.

Celem kształcenia jest podniesienie kwalifikacji zawodowych w zakresie wczesnego wspomagania rozwoju dzieci i możliwości interwencji. Zdobycie wiedzy z zakresu neurologii, terapii, fizjoterapii pedagogiki, psychologii, audiologii. Przygotowanie uczestników Studium do prowadzenia diagnozy funkcjonalnej podopiecznych oraz planowania i prowadzenia zajęć z dziećmi przejawiającymi różnorodne dysfunkcje psychofizyczne i społeczne.

Zajęcia dydaktyczne realizowane są w wymiarze 350 godzin (od soboty do niedzieli, 1 zjazd miesięcznie), trwają 3 semestry, pozwalają na uzyskanie 90 punktów ECTS

Zainteresowanych zapraszamy na stronę internetową lub do kontaktu e-mailowego: podyplomoweterapia@ump.edu.pl

Dział Promocji

Kalendarium


Na skróty

Witryny Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu wykorzystują mechanizm plików cookies. Stosujemy je celem zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszych serwisów. Dowiedz się więcej >>.