Polski Komitet Pomocy Społecznej, w ramach realizacji projektu unijnego "Usługi społeczne dla mieszkańców miasta Poznania", poszukuje wolontariuszy/-ek dla osób starszych.

Wśród beneficjentów projektu są osoby starsze, niesamodzielne, które na co dzień korzystają z pomocy opiekunek środowiskowych. Pomoc wolontariuszy ma być uzupełnieniem pracy opiekunek, które wykonując swoje obowiązki w zakresie pomocy w codziennych czynnościach życiowych (pielęgnacja, gotowanie, sprzątanie, zakupy), nie zawsze są w stanie zapewnić spokojnej serdecznej rozmowy bez pośpiechu, wspólnego wyjścia na spacer, pomocy w przeczytaniu gazety lub książki itp. A w tych właśnie obszarach nieoceniona jest pomoc Wolontariusza.

Oczekujemy zaangażowania przez min. 10 godzin w miesiącu. Zakres pracy wolontariuszy określany będzie indywidualnie, w zależności od potrzeb konkretnych Beneficjentów projektu.

Ważną informacją dla Państwa Studentów jest fakt, że istnieje możliwość realizacji praktyk studenckich/ zawodowych w ramach pracy wolontariackiej w naszym projekcie.

Zachęcam gorąco do kontaktu:
- mailowego: wsparciespoleczne.pkps@gmail.com
- telefonicznego 665 410 562
- lub osobistego: PKPS, ul. Głogowska 39/12 (po wcześniejszym umówieniu tel.).

- Więcej informacji
_

WOLONTARIAT w Stowarzyszeniu „Flandria”
WOLONTARIUSZ PILNIE POSZUKIWANY!

Serdecznie zachęcamy Was do włączenia się w wolontaryjną pomoc 53-letniemu mężczyźnie, który uległ groźnemu wypadkowi podczas lotu na paralotni. Rodzina i przyjaciele poszkodowanego mieszkają daleko od Poznania i nie mogą wspierać go w codziennej walce o powrót do zdrowia.

Poszukujemy osób, które mogłyby wesprzeć pacjenta w jednym z obszarów:
- opieka / pielęgniarstwo
- fizjoterapia / neurofizjoterapia
- logopedia / neurologopedia.

Wsparcie w każdej postaci będzie bardzo mile widziane. Najlepiej popołudniami (1-2 godziny dziennie).

Miejsce: Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. Józefa Strusia przy ul. Szwajcarskiej 3 w Poznaniu

Więcej informacji: 507-113-068
Polski Komitet Pomocy Społecznej, w ramach realizacji projektu unijnego „Usługi społeczne dla mieszkańców miasta Poznania”,
poszukuje WOLONTARIUSZY/ -EK dla osób starszych!

Wolontariat na Węgrzech

Organizatorzy obozów Bátor Tábor poszukują wolontariuszy, którzy znają język angielski na dobrym poziomie podczas najbliższego turnusu pomogą komunikacji między organizatorami a uczestnikami.

W obozach, które odbywają się w Hatvan na Węgrzech (niedaleko Budapesztu) biorą udział dzieci m.in z Bydgoszczy, Gdańska, Warszawy, Poznania i Krakowa, które wcześniej doświadczyły chorób nowotworowych. "Ten obóz nie jest letnim obozem w klasycznym tego słowa znaczeniu – wyjaśniają organizatorzy. - Staramy się zapewnić dzieciom doświadczenia, dzięki którym będą mieć szanse na zmierzenie się ze swoimi ograniczeniami i strachem. Pokonując swoje lęki dzieci są gotowe stawić czoła dalszym wyzwaniom, zarówno obozowym, jak i tym związanym z chorobą."

Więcej informacji o Bator Tabor

Aby wziąć udział w obozie w charakterze wolontariusza wystarczy znać język angielski w stopniu komunikatywnym i zgłosić się poprzez stronę internetową
Tegoroczny obóz odbędzie się w dniach 13-22 lipca, termin aplikacji mija 12 lutego.

Aplikuj tutaj: batortabor.hu/pl/wolontariat/tabori-onkentesseg/
Wolontariat europejski EVS od marca 2016
Nasze zasady - Twoje bezpieczeństwo - poszukiwani wolontariusze do projektu
Fundacja Aktywizacja oddział w Poznaniu poszukuje wolontariuszy na następujące stanowiska:


1. Trener pracy osoby z niepełnosprawnością

2. Asystent osoby z niepełnosprawnością

3. Szkoleniowiec na zajęciach dla osób z niepełnosprawnością

Opis zadań

· Wsparcie w procesie poszukiwania pracy / trener pracy

· Pomoc w dotarciu na zajęcia komputerowe i zajęcia z doradcami, wsparcie podczas zajęć/asystent osoby niepełnosprawnej

· Współprowadzenie warsztatów umiejętności społecznych, między innymi z takich zagadnień jak: autoprezentacja, asertywność, aktywne poszukiwanie pracy, komunikacja interpersonalna, radzenie sobie ze stresem i inne/trener szkoleniowiec (zajęcia prowadzi wolontariusz wraz z doradcą zawodowym lub psychologiem)

Wymagania

· Dyspozycyjność przynajmniej jeden dzień w tygodniu

· Mile widziane osoby z wykształceniem pedagogicznym/psychologicznym/socjologicznym lub w trakcie studiów

· Znajomość zagadnień związanych z aktywizacją zawodową i społeczną osób z niepełnosprawnością

· Gotowość do wykonywania prac pomocniczych związanych z przemieszczaniem się osób niepełnosprawnych - stanowiska trener pracy i asystent osoby z niepełnosprawnością

· Gotowość do odbywania podróży służbowych w woj. wielkopolskim w ramach prowadzenia zajęć grupowych około średnio 1 dzień w miesiącu (zwrot kosztów podróży, diety), zajęcia prowadzone są z pracownikiem z Fundacji Aktywizacja/stanowisko szkoleniowiec

Rekrutację prowadzi Katarzyna Małachwiejczyk
Centrum Edukacji i Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych
ul. Poznańska 62 lok. 101, 60-853 Poznań
tel. +48 511944261
katarzyna.malachwiejczyk@idn.org.pl
www.aktywizacja.org.pl

_

Fundacja Junior rozpoczyna rekrutację!

Szukamy osób odpowiedzialnych, wesołych, dynamicznych, skorych do działania i chcących pomagać dzieciom w nauce, bądź zaangażować się w organizację wydarzenia kulturalnego lub sportowego dla grupy Juniorów.
Działamy według formuły 1 WOLONTARIUSZ = 1 JUNIOR. Nasi wolontariusze spotykają się z dziećmi raz w tygodniu, na około 1,5 godziny, w budynku szkoły, bądź w domu dziecka.
Nasi Juniorzy wybierani są przez szkolnych psychologów/pedagogów spośród uczniów Szkoły Podstawowej nr 40 oraz 66 w Poznaniu.
By sprawdzić na czym dokładnie polega nasza działalność oraz jakie wydarzenia już zorganizowaliśmy zapraszamy do przejrzenia naszej strony – www.fundacjajunior.pl
Zainteresowanych prosimy o kontakt: fundacjajunior@gmail.com lub 502 – 737 – 0 71
Jesteś studentem bądź absolwentem fizjoterapii?
Chcesz udoskonalić swoje umiejętności i zdobyć nowe?
Lubisz kontakt z ludźmi aktywnymi?

Zostań wolontariuszem Poznań Triathlon 2013


Jesteśmy gabinetem fizjoterapeutycznym Pro-Fizjo w Poznaniu. Wspieraliśmy masażem sportowym zawodników na Triathlon Sieraków 2013.
Naszą kolejna imprezą jest Poznań Triathlon 2013, który odbędzie się 04 sierpnia 2013 (niedziela) w godzinach 11-17 nad poznańskim jeziorem Malta.

Chętne osoby prosimy o kontakt rejestracja@pro-fizjo.pl
WOLONTARIAT SZPITALNY - POSZUKUJEMY CZŁONKÓW AKADEMII BIEDRONKI !

Jeśli jesteś osobą otwartą, wesołą, empatyczną, lubisz spędzać czas bawiąc się z dziećmi to zapraszamy Cię do organizowania z nami zajęć ruchowo-muzyczno-plastycznych na Oddziale Onkologii, Hematologii i Transplantologii w Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera przy ul. Szpitalnej 27/33 w każdy wtorek od 13.00 do 15.00!


CZEKAMY NA CIEBIE!
Jeśli się zdecydujesz to otrzymasz od nas:
- regularne, cotygodniowe szkolenia w siedzibie Fundacji,
-zapewnimy Ci możliwość rozwoju, doskonalenia swoich umiejętności,
-damy Ci szansę na wykazanie się kreatywnością,
-umowę wolontaryjną
Oczekujemy od Ciebie:
-odpowiedzialności i zaangażowania,
-rzetelności w podejściu do zadań,
-samodzielności w wykonywanych działaniach,

Aplikacje: CV + list motywacyjny z informacja czego oczekuję od Fundacji i co mogę Fundacji dać od siebie, prosimy przesyłać na adres: akademiabiedronki@rakoff.pl, w treści e-maila prosimy wpisać „WOLONTARIAT”. Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.

Do przesyłanej oferty prosimy dołączyć oświadczenie: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dn. 29.08.97 roku o Ochronie Danych Osobowych Dz. Ust Nr 133 poz. 883)”.

_

FUNDACJA FENIKS ANNY BOROWIAK poszukuje wolontariuszy z terenu Poznania, aby móc wspólnie nieść pomoc potrzebującym.

WIĘCEJ INFORMACJI
FUNDACJA JUNIOR


Jesteśmy organizacją pozarządową o charakterze non-profit, opierającą swe działania na zaangażowaniu wolontariuszy" - piszą członkowie fundacji. - "W ramach grupy Poznań 2.0 działamy wspólnie z inicjatywą „Ulepsz Poznań” oraz serwisem Fyrtel.org w celu aktywizacji mieszkańców Poznania i pozytywnego działania na rzecz naszego miasta. Naszą misją jest rekrutacja wolontariuszy, których zadaniem jest prowadzenie korepetycji dla dzieci mających problemy z nauką oraz organizowanie im czasu wolnego poprzez angażowanie je w różnorodne wydarzenia kulturalne oraz sportowe."

Poszukiwane są osoby odpowiedzialne, wesołe, dynamiczne, skore do działania i chcące pomóc dziecku w nauce bądź zaangażować się w organizację wydarzenia kulturalnego lub sportowego dla grupy Juniorów.
Wolontariusze spotykają się z juniorami najczęściej raz w tygodniu, w budynku szkoły, bądź w domu dziecka.

Juniorzy wybierani są przede wszystkim spośród uczniów Szkoły Podstawowej nr 40 oraz 66 w Poznaniu. Juniorów potrzebujących pomocy wskazują nam pracownicy szkoły (panie pedagog/psycholog). Zajrzyjcie na stronę fundacjajunior.pl, a jeśli spodoba wam się to, co tam zobaczycie, zgłoście się do fundacji: fundacjajunior@gmail.com lub pod numerem telefonu 502 – 737 – 071.

OFERTA WOLONTARIATU


Adresaci wolontariatu: studenci uczelni kierunków: medycyna, fizjoterapia, masaż, wychowanie fizyczne

Zakres obowiązków:
- przygotowywanie sali szkoleniowej od strony technicznej
- rozkładanie / składanie kozetek
- organizowanie przerw kawowych dla uczestników kursu
- prace porządkowe podczas kursu, itp.
- wydawanie materiałów szkoleniowych
- kompletowanie dokumentacji szkoleniowej

Wymagania:
- wysoka kultura osobista
- wysokie zdolności interpersonalne
- duża motywacja i chęć do pracy
- bardzo dobra organizacja czasu pracy
- dyspozycyjność

Informacja dodatkowa:
- w zamian za pomoc przy organizacji kursów oferujemy bezpłatne uczestnictwo w nim
- kursy odbywają się w weekendy (sobota-niedziela): 8:00-20:00

Kontakt:
Medyczne Szkolenia Podyplomowe PAKT
ul. Kopernika 8/2, 40-064 Katowice
tel.: 32 251 22 64; kom. 502 213 544
REPUBLIKA UŚMIECHU

Republika Uśmiechu jest to, organizowany w ramach akcji „Uśmiech z Lednicy” projekt, polegający na organizacji turnusów wakacyjnych dla dzieci pełno i niepełnosprawnych. W trakcie wakacji spędzanych w Republice Uśmiechu uczestnicy biorą udział w różnego rodzaju zajęciach, hipoterapii, dogoterapii, terapii zajęciowej oraz społecznej. Celem Republiki Uśmiechu jest integracja niepełnosprawnych i zdrowych osób, uwrażliwienie na krzywdę innych, edukacja dzieci i młodzieży oraz aktywizacja społeczności lokalnej jak i stworzenie miasteczka dla studentów mających prowadzić zajęcia dla biorących udział w projekcie dzieci. Idea Republiki Uśmiechu skierowana jest do młodych ludzi (studentów) wchodzących dopiero w dorosłe życie, którzy mają się nauczyć rzetelności, odpowiedzialności za siebie i drugiego człowieka, a także wrażliwość na krzywdę ludzką. Oraz do dzieci w wieku 10-18 lat, które mają poznać właściwy sposób funkcjonowania w społeczeństwie, będą uczestniczyć w jego tworzeniu, a także poprzez zabawę zostaną wciągnięte w proces integracji społecznej. Miejsce odbywania się obozu to wieś Imiołki nad jeziorem Lednica. W każdym turnusie ma uczestniczyć około 50 dzieci niepełnosprawnych, 35 opiekunów – studenci czyli wolontariusze oraz od 5 do 10 opiekunów odpowiedzialnych za przebieg turnusów. Jedna osoba zdrowa ma opiekować się jedną osobą niepełnosprawną. Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane wzięciem czynnego udziału w wolontariacie podczas turnusów Republiki Uśmiechu o zapoznanie się i przesłanie skanu (bądź ewentualnie wersji elektronicznej) deklaracji wolontariusza na adres mailowy: republika@patria-opp.pl
Wszystkim uczestnikom gwarantujemy szkolenie oraz wyżywienie i nocleg.
http://chcepomagac.org/– Twój przewodnik do mądrej pomocyFundacja ProArt stworzyła unikatową platformę internetową chcepomagac.org, skierowaną do organizacji pozarządowych oraz wszystkich osób, które chcą udzielać pomocy. Zarówno rejestracja, jak i korzystanie z serwisu są zupełnie darmowe.

„Konsekwentnie dążymy do realizacji naszej wizji, czyli stworzenia całkowicie darmowego, największego i najwygodniejszego w Polsce katalogu sposobów na pomaganie.”– mówi Tomasz Trochim, Prezes Fundacji ProART.

Celem przedsięwzięcia jest skuteczne wsparcie organizacji pozarządowych. Misją natomiast – zmiana specyfiki polskiej filantropii z „akcyjnej” na systematyczną. Badania pokazują bowiem, że 54% Polaków pomaga, niestety większość z nich tylko raz w roku.

Małe i średnie organizacje pozarządowe zazwyczaj nie posiadają wiedzy lub środków na efektywną promocję w Internecie. Dzięki chcepomagac.org każda organizacja, która zakłada tu profil, tworzy zupełnie za darmo swoją stronę internetową, na której może zamieścić logotyp, zdjęcia i informacje z bieżących akcji, wystawić cele zbiórek, opisać misję itd. Jest to więc sposób, żeby zostać dostrzeżonym na równi z innymi organizacjami, niezależnie od ich wielkości.

Dla potencjalnych Pomagających natomiast to gwarancja, że będą mogli zapoznać się z profilem działalności interesujących ich organizacji i na tej podstawie ocenić, której z nich chcą pomóc. Mogą to zrobić na trzy sposoby: przekazać 1% podatku, dokonać wpłaty bezpośredniej oraz zgłosić się na wolontariat.

Wprowadził : Dzial Promocji.
Zapisano : 06-10-2017 15:35

Dział Promocji
ul. Fredry 10
61-701 Poznań
tel. 61 854 62 93/ 61 854 60 31
e-mail: promocja@ump.edu.pl