Wolontariat


_ • Wolontariat cyfrowy w Centrum Inicjatyw Senioralnych  Polski Komitet Pomocy Społecznej, w ramach realizacji projektu unijnego "Usługi społeczne dla mieszkańców miasta Poznania", poszukuje wolontariuszy/-ek dla osób starszych.

  Wśród beneficjentów projektu są osoby starsze, niesamodzielne, które na co dzień korzystają z pomocy opiekunek środowiskowych. Pomoc wolontariuszy ma być uzupełnieniem pracy opiekunek, które wykonując swoje obowiązki w zakresie pomocy w codziennych czynnościach życiowych (pielęgnacja, gotowanie, sprzątanie, zakupy), nie zawsze są w stanie zapewnić spokojnej serdecznej rozmowy bez pośpiechu, wspólnego wyjścia na spacer, pomocy w przeczytaniu gazety lub książki itp. A w tych właśnie obszarach nieoceniona jest pomoc Wolontariusza.

  Oczekujemy zaangażowania przez min. 10 godzin w miesiącu. Zakres pracy wolontariuszy określany będzie indywidualnie, w zależności od potrzeb konkretnych Beneficjentów projektu.

  Ważną informacją dla Państwa Studentów jest fakt, że istnieje możliwość realizacji praktyk studenckich/ zawodowych w ramach pracy wolontariackiej w naszym projekcie.

  Zachęcam gorąco do kontaktu:
  - mailowego: wsparciespoleczne.pkps@gmail.com
  - telefonicznego 665 410 562
  - lub osobistego: PKPS, ul. Głogowska 39/12 (po wcześniejszym umówieniu tel.).

  - Więcej informacji
  _

  WOLONTARIAT w Stowarzyszeniu „Flandria”
  WOLONTARIUSZ PILNIE POSZUKIWANY!

  Serdecznie zachęcamy Was do włączenia się w wolontaryjną pomoc 53-letniemu mężczyźnie, który uległ groźnemu wypadkowi podczas lotu na paralotni. Rodzina i przyjaciele poszkodowanego mieszkają daleko od Poznania i nie mogą wspierać go w codziennej walce o powrót do zdrowia.

  Poszukujemy osób, które mogłyby wesprzeć pacjenta w jednym z obszarów:
  - opieka / pielęgniarstwo
  - fizjoterapia / neurofizjoterapia
  - logopedia / neurologopedia.

  Wsparcie w każdej postaci będzie bardzo mile widziane. Najlepiej popołudniami (1-2 godziny dziennie).

  Miejsce: Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. Józefa Strusia przy ul. Szwajcarskiej 3 w Poznaniu

  Więcej informacji: 507-113-068
  Polski Komitet Pomocy Społecznej, w ramach realizacji projektu unijnego „Usługi społeczne dla mieszkańców miasta Poznania”,
  poszukuje WOLONTARIUSZY/ -EK dla osób starszych!

  Wolontariat na Węgrzech

  Organizatorzy obozów Bátor Tábor poszukują wolontariuszy, którzy znają język angielski na dobrym poziomie podczas najbliższego turnusu pomogą komunikacji między organizatorami a uczestnikami.

  W obozach, które odbywają się w Hatvan na Węgrzech (niedaleko Budapesztu) biorą udział dzieci m.in z Bydgoszczy, Gdańska, Warszawy, Poznania i Krakowa, które wcześniej doświadczyły chorób nowotworowych. "Ten obóz nie jest letnim obozem w klasycznym tego słowa znaczeniu – wyjaśniają organizatorzy. - Staramy się zapewnić dzieciom doświadczenia, dzięki którym będą mieć szanse na zmierzenie się ze swoimi ograniczeniami i strachem. Pokonując swoje lęki dzieci są gotowe stawić czoła dalszym wyzwaniom, zarówno obozowym, jak i tym związanym z chorobą."

  Więcej informacji o Bator Tabor

  Aby wziąć udział w obozie w charakterze wolontariusza wystarczy znać język angielski w stopniu komunikatywnym i zgłosić się poprzez stronę internetową
  Tegoroczny obóz odbędzie się w dniach 13-22 lipca, termin aplikacji mija 12 lutego.

  Aplikuj tutaj: batortabor.hu/pl/wolontariat/tabori-onkentesseg/
  Wolontariat europejski EVS od marca 2016
  Nasze zasady - Twoje bezpieczeństwo - poszukiwani wolontariusze do projektu
  Fundacja Aktywizacja oddział w Poznaniu poszukuje wolontariuszy na następujące stanowiska:


  1. Trener pracy osoby z niepełnosprawnością

  2. Asystent osoby z niepełnosprawnością

  3. Szkoleniowiec na zajęciach dla osób z niepełnosprawnością

  Opis zadań

  · Wsparcie w procesie poszukiwania pracy / trener pracy

  · Pomoc w dotarciu na zajęcia komputerowe i zajęcia z doradcami, wsparcie podczas zajęć/asystent osoby niepełnosprawnej

  · Współprowadzenie warsztatów umiejętności społecznych, między innymi z takich zagadnień jak: autoprezentacja, asertywność, aktywne poszukiwanie pracy, komunikacja interpersonalna, radzenie sobie ze stresem i inne/trener szkoleniowiec (zajęcia prowadzi wolontariusz wraz z doradcą zawodowym lub psychologiem)

  Wymagania

  · Dyspozycyjność przynajmniej jeden dzień w tygodniu

  · Mile widziane osoby z wykształceniem pedagogicznym/psychologicznym/socjologicznym lub w trakcie studiów

  · Znajomość zagadnień związanych z aktywizacją zawodową i społeczną osób z niepełnosprawnością

  · Gotowość do wykonywania prac pomocniczych związanych z przemieszczaniem się osób niepełnosprawnych - stanowiska trener pracy i asystent osoby z niepełnosprawnością

  · Gotowość do odbywania podróży służbowych w woj. wielkopolskim w ramach prowadzenia zajęć grupowych około średnio 1 dzień w miesiącu (zwrot kosztów podróży, diety), zajęcia prowadzone są z pracownikiem z Fundacji Aktywizacja/stanowisko szkoleniowiec

  Rekrutację prowadzi Katarzyna Małachwiejczyk
  Centrum Edukacji i Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych
  ul. Poznańska 62 lok. 101, 60-853 Poznań
  tel. +48 511944261
  katarzyna.malachwiejczyk@idn.org.pl
  www.aktywizacja.org.pl

  _

  Fundacja Junior rozpoczyna rekrutację!

  Szukamy osób odpowiedzialnych, wesołych, dynamicznych, skorych do działania i chcących pomagać dzieciom w nauce, bądź zaangażować się w organizację wydarzenia kulturalnego lub sportowego dla grupy Juniorów.
  Działamy według formuły 1 WOLONTARIUSZ = 1 JUNIOR. Nasi wolontariusze spotykają się z dziećmi raz w tygodniu, na około 1,5 godziny, w budynku szkoły, bądź w domu dziecka.
  Nasi Juniorzy wybierani są przez szkolnych psychologów/pedagogów spośród uczniów Szkoły Podstawowej nr 40 oraz 66 w Poznaniu.
  By sprawdzić na czym dokładnie polega nasza działalność oraz jakie wydarzenia już zorganizowaliśmy zapraszamy do przejrzenia naszej strony – www.fundacjajunior.pl
  Zainteresowanych prosimy o kontakt: fundacjajunior@gmail.com lub 502 – 737 – 0 71
  Jesteś studentem bądź absolwentem fizjoterapii?
  Chcesz udoskonalić swoje umiejętności i zdobyć nowe?
  Lubisz kontakt z ludźmi aktywnymi?

  Zostań wolontariuszem Poznań Triathlon 2013


  Jesteśmy gabinetem fizjoterapeutycznym Pro-Fizjo w Poznaniu. Wspieraliśmy masażem sportowym zawodników na Triathlon Sieraków 2013.
  Naszą kolejna imprezą jest Poznań Triathlon 2013, który odbędzie się 04 sierpnia 2013 (niedziela) w godzinach 11-17 nad poznańskim jeziorem Malta.

  Chętne osoby prosimy o kontakt rejestracja@pro-fizjo.pl
  WOLONTARIAT SZPITALNY - POSZUKUJEMY CZŁONKÓW AKADEMII BIEDRONKI !

  Jeśli jesteś osobą otwartą, wesołą, empatyczną, lubisz spędzać czas bawiąc się z dziećmi to zapraszamy Cię do organizowania z nami zajęć ruchowo-muzyczno-plastycznych na Oddziale Onkologii, Hematologii i Transplantologii w Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera przy ul. Szpitalnej 27/33 w każdy wtorek od 13.00 do 15.00!


  CZEKAMY NA CIEBIE!
  Jeśli się zdecydujesz to otrzymasz od nas:
  - regularne, cotygodniowe szkolenia w siedzibie Fundacji,
  -zapewnimy Ci możliwość rozwoju, doskonalenia swoich umiejętności,
  -damy Ci szansę na wykazanie się kreatywnością,
  -umowę wolontaryjną
  Oczekujemy od Ciebie:
  -odpowiedzialności i zaangażowania,
  -rzetelności w podejściu do zadań,
  -samodzielności w wykonywanych działaniach,

  Aplikacje: CV + list motywacyjny z informacja czego oczekuję od Fundacji i co mogę Fundacji dać od siebie, prosimy przesyłać na adres: akademiabiedronki@rakoff.pl, w treści e-maila prosimy wpisać „WOLONTARIAT”. Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.

  Do przesyłanej oferty prosimy dołączyć oświadczenie: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dn. 29.08.97 roku o Ochronie Danych Osobowych Dz. Ust Nr 133 poz. 883)”.

  _

  FUNDACJA FENIKS ANNY BOROWIAK poszukuje wolontariuszy z terenu Poznania, aby móc wspólnie nieść pomoc potrzebującym.

  WIĘCEJ INFORMACJI
  FUNDACJA JUNIOR


  Jesteśmy organizacją pozarządową o charakterze non-profit, opierającą swe działania na zaangażowaniu wolontariuszy" - piszą członkowie fundacji. - "W ramach grupy Poznań 2.0 działamy wspólnie z inicjatywą „Ulepsz Poznań” oraz serwisem Fyrtel.org w celu aktywizacji mieszkańców Poznania i pozytywnego działania na rzecz naszego miasta. Naszą misją jest rekrutacja wolontariuszy, których zadaniem jest prowadzenie korepetycji dla dzieci mających problemy z nauką oraz organizowanie im czasu wolnego poprzez angażowanie je w różnorodne wydarzenia kulturalne oraz sportowe."

  Poszukiwane są osoby odpowiedzialne, wesołe, dynamiczne, skore do działania i chcące pomóc dziecku w nauce bądź zaangażować się w organizację wydarzenia kulturalnego lub sportowego dla grupy Juniorów.
  Wolontariusze spotykają się z juniorami najczęściej raz w tygodniu, w budynku szkoły, bądź w domu dziecka.

  Juniorzy wybierani są przede wszystkim spośród uczniów Szkoły Podstawowej nr 40 oraz 66 w Poznaniu. Juniorów potrzebujących pomocy wskazują nam pracownicy szkoły (panie pedagog/psycholog). Zajrzyjcie na stronę fundacjajunior.pl, a jeśli spodoba wam się to, co tam zobaczycie, zgłoście się do fundacji: fundacjajunior@gmail.com lub pod numerem telefonu 502 – 737 – 071.

  OFERTA WOLONTARIATU


  Adresaci wolontariatu: studenci uczelni kierunków: medycyna, fizjoterapia, masaż, wychowanie fizyczne

  Zakres obowiązków:
  - przygotowywanie sali szkoleniowej od strony technicznej
  - rozkładanie / składanie kozetek
  - organizowanie przerw kawowych dla uczestników kursu
  - prace porządkowe podczas kursu, itp.
  - wydawanie materiałów szkoleniowych
  - kompletowanie dokumentacji szkoleniowej

  Wymagania:
  - wysoka kultura osobista
  - wysokie zdolności interpersonalne
  - duża motywacja i chęć do pracy
  - bardzo dobra organizacja czasu pracy
  - dyspozycyjność

  Informacja dodatkowa:
  - w zamian za pomoc przy organizacji kursów oferujemy bezpłatne uczestnictwo w nim
  - kursy odbywają się w weekendy (sobota-niedziela): 8:00-20:00

  Kontakt:
  Medyczne Szkolenia Podyplomowe PAKT
  ul. Kopernika 8/2, 40-064 Katowice
  tel.: 32 251 22 64; kom. 502 213 544
  REPUBLIKA UŚMIECHU

  Republika Uśmiechu jest to, organizowany w ramach akcji „Uśmiech z Lednicy” projekt, polegający na organizacji turnusów wakacyjnych dla dzieci pełno i niepełnosprawnych. W trakcie wakacji spędzanych w Republice Uśmiechu uczestnicy biorą udział w różnego rodzaju zajęciach, hipoterapii, dogoterapii, terapii zajęciowej oraz społecznej. Celem Republiki Uśmiechu jest integracja niepełnosprawnych i zdrowych osób, uwrażliwienie na krzywdę innych, edukacja dzieci i młodzieży oraz aktywizacja społeczności lokalnej jak i stworzenie miasteczka dla studentów mających prowadzić zajęcia dla biorących udział w projekcie dzieci. Idea Republiki Uśmiechu skierowana jest do młodych ludzi (studentów) wchodzących dopiero w dorosłe życie, którzy mają się nauczyć rzetelności, odpowiedzialności za siebie i drugiego człowieka, a także wrażliwość na krzywdę ludzką. Oraz do dzieci w wieku 10-18 lat, które mają poznać właściwy sposób funkcjonowania w społeczeństwie, będą uczestniczyć w jego tworzeniu, a także poprzez zabawę zostaną wciągnięte w proces integracji społecznej. Miejsce odbywania się obozu to wieś Imiołki nad jeziorem Lednica. W każdym turnusie ma uczestniczyć około 50 dzieci niepełnosprawnych, 35 opiekunów – studenci czyli wolontariusze oraz od 5 do 10 opiekunów odpowiedzialnych za przebieg turnusów. Jedna osoba zdrowa ma opiekować się jedną osobą niepełnosprawną. Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane wzięciem czynnego udziału w wolontariacie podczas turnusów Republiki Uśmiechu o zapoznanie się i przesłanie skanu (bądź ewentualnie wersji elektronicznej) deklaracji wolontariusza na adres mailowy: republika@patria-opp.pl
  Wszystkim uczestnikom gwarantujemy szkolenie oraz wyżywienie i nocleg.
  http://chcepomagac.org/– Twój przewodnik do mądrej pomocy  Fundacja ProArt stworzyła unikatową platformę internetową chcepomagac.org, skierowaną do organizacji pozarządowych oraz wszystkich osób, które chcą udzielać pomocy. Zarówno rejestracja, jak i korzystanie z serwisu są zupełnie darmowe.

  „Konsekwentnie dążymy do realizacji naszej wizji, czyli stworzenia całkowicie darmowego, największego i najwygodniejszego w Polsce katalogu sposobów na pomaganie.”– mówi Tomasz Trochim, Prezes Fundacji ProART.

  Celem przedsięwzięcia jest skuteczne wsparcie organizacji pozarządowych. Misją natomiast – zmiana specyfiki polskiej filantropii z „akcyjnej” na systematyczną. Badania pokazują bowiem, że 54% Polaków pomaga, niestety większość z nich tylko raz w roku.

  Małe i średnie organizacje pozarządowe zazwyczaj nie posiadają wiedzy lub środków na efektywną promocję w Internecie. Dzięki chcepomagac.org każda organizacja, która zakłada tu profil, tworzy zupełnie za darmo swoją stronę internetową, na której może zamieścić logotyp, zdjęcia i informacje z bieżących akcji, wystawić cele zbiórek, opisać misję itd. Jest to więc sposób, żeby zostać dostrzeżonym na równi z innymi organizacjami, niezależnie od ich wielkości.

  Dla potencjalnych Pomagających natomiast to gwarancja, że będą mogli zapoznać się z profilem działalności interesujących ich organizacji i na tej podstawie ocenić, której z nich chcą pomóc. Mogą to zrobić na trzy sposoby: przekazać 1% podatku, dokonać wpłaty bezpośredniej oraz zgłosić się na wolontariat.

  Wprowadził : Dzial Promocji.
  Zapisano : 30-04-2019 15:26

 • Dział Promocji
  ul. Fredry 10
  61-701 Poznań
  tel. 61 854 62 93/ 61 854 60 31
  e-mail: promocja@ump.edu.pl