mapa strony * poczta
English version Wersja polska

Programs in English
UNIWERSYTET KANDYDACI STUDENCI PRACOWNICY ABSOLWENCI KONTAKT
Czerwiec 2021
NiPnWtŚrCzPtSo
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
STRONA GŁÓWNA
WYBORY
UNIA EUROPEJSKA
NAUKA
WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA
DZIECIŃSTWO BEZ PRÓCHNICY
BIBLIOTEKA GŁÓWNA
WYDAWNICTWA
INFORMACJA I PROMOCJA
SZPITALE KLINICZNE
SPIS OSÓB I JEDNOSTEK
ZAMÓWIENIA PUBLICZNE
BIURO ORGANIZACJI KONFERENCJI

Wolontariat


_ • Wolontariat cyfrowy w Centrum Inicjatyw Senioralnych  Polski Komitet Pomocy Społecznej, w ramach realizacji projektu unijnego "Usługi społeczne dla mieszkańców miasta Poznania", poszukuje wolontariuszy/-ek dla osób starszych.

  Wśród beneficjentów projektu są osoby starsze, niesamodzielne, które na co dzień korzystają z pomocy opiekunek środowiskowych. Pomoc wolontariuszy ma być uzupełnieniem pracy opiekunek, które wykonując swoje obowiązki w zakresie pomocy w codziennych czynnościach życiowych (pielęgnacja, gotowanie, sprzątanie, zakupy), nie zawsze są w stanie zapewnić spokojnej serdecznej rozmowy bez pośpiechu, wspólnego wyjścia na spacer, pomocy w przeczytaniu gazety lub książki itp. A w tych właśnie obszarach nieoceniona jest pomoc Wolontariusza.

  Oczekujemy zaangażowania przez min. 10 godzin w miesiącu. Zakres pracy wolontariuszy określany będzie indywidualnie, w zależności od potrzeb konkretnych Beneficjentów projektu.

  Ważną informacją dla Państwa Studentów jest fakt, że istnieje możliwość realizacji praktyk studenckich/ zawodowych w ramach pracy wolontariackiej w naszym projekcie.

  Zachęcam gorąco do kontaktu:
  - mailowego: wsparciespoleczne.pkps@gmail.com
  - telefonicznego 665 410 562
  - lub osobistego: PKPS, ul. Głogowska 39/12 (po wcześniejszym umówieniu tel.).

  - Więcej informacji
  _

  WOLONTARIAT w Stowarzyszeniu „Flandria”
  WOLONTARIUSZ PILNIE POSZUKIWANY!

  Serdecznie zachęcamy Was do włączenia się w wolontaryjną pomoc 53-letniemu mężczyźnie, który uległ groźnemu wypadkowi podczas lotu na paralotni. Rodzina i przyjaciele poszkodowanego mieszkają daleko od Poznania i nie mogą wspierać go w codziennej walce o powrót do zdrowia.

  Poszukujemy osób, które mogłyby wesprzeć pacjenta w jednym z obszarów:
  - opieka / pielęgniarstwo
  - fizjoterapia / neurofizjoterapia
  - logopedia / neurologopedia.

  Wsparcie w każdej postaci będzie bardzo mile widziane. Najlepiej popołudniami (1-2 godziny dziennie).

  Miejsce: Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. Józefa Strusia przy ul. Szwajcarskiej 3 w Poznaniu

  Więcej informacji: 507-113-068
  Polski Komitet Pomocy Społecznej, w ramach realizacji projektu unijnego „Usługi społeczne dla mieszkańców miasta Poznania”,
  poszukuje WOLONTARIUSZY/ -EK dla osób starszych!

  Wolontariat na Węgrzech

  Organizatorzy obozów Bátor Tábor poszukują wolontariuszy, którzy znają język angielski na dobrym poziomie podczas najbliższego turnusu pomogą komunikacji między organizatorami a uczestnikami.

  W obozach, które odbywają się w Hatvan na Węgrzech (niedaleko Budapesztu) biorą udział dzieci m.in z Bydgoszczy, Gdańska, Warszawy, Poznania i Krakowa, które wcześniej doświadczyły chorób nowotworowych. "Ten obóz nie jest letnim obozem w klasycznym tego słowa znaczeniu – wyjaśniają organizatorzy. - Staramy się zapewnić dzieciom doświadczenia, dzięki którym będą mieć szanse na zmierzenie się ze swoimi ograniczeniami i strachem. Pokonując swoje lęki dzieci są gotowe stawić czoła dalszym wyzwaniom, zarówno obozowym, jak i tym związanym z chorobą."

  Więcej informacji o Bator Tabor

  Aby wziąć udział w obozie w charakterze wolontariusza wystarczy znać język angielski w stopniu komunikatywnym i zgłosić się poprzez stronę internetową
  Tegoroczny obóz odbędzie się w dniach 13-22 lipca, termin aplikacji mija 12 lutego.

  Aplikuj tutaj: batortabor.hu/pl/wolontariat/tabori-onkentesseg/
  Wolontariat europejski EVS od marca 2016
  Nasze zasady - Twoje bezpieczeństwo - poszukiwani wolontariusze do projektu
  Fundacja Aktywizacja oddział w Poznaniu poszukuje wolontariuszy na następujące stanowiska:


  1. Trener pracy osoby z niepełnosprawnością

  2. Asystent osoby z niepełnosprawnością

  3. Szkoleniowiec na zajęciach dla osób z niepełnosprawnością

  Opis zadań

  · Wsparcie w procesie poszukiwania pracy / trener pracy

  · Pomoc w dotarciu na zajęcia komputerowe i zajęcia z doradcami, wsparcie podczas zajęć/asystent osoby niepełnosprawnej

  · Współprowadzenie warsztatów umiejętności społecznych, między innymi z takich zagadnień jak: autoprezentacja, asertywność, aktywne poszukiwanie pracy, komunikacja interpersonalna, radzenie sobie ze stresem i inne/trener szkoleniowiec (zajęcia prowadzi wolontariusz wraz z doradcą zawodowym lub psychologiem)

  Wymagania

  · Dyspozycyjność przynajmniej jeden dzień w tygodniu

  · Mile widziane osoby z wykształceniem pedagogicznym/psychologicznym/socjologicznym lub w trakcie studiów

  · Znajomość zagadnień związanych z aktywizacją zawodową i społeczną osób z niepełnosprawnością

  · Gotowość do wykonywania prac pomocniczych związanych z przemieszczaniem się osób niepełnosprawnych - stanowiska trener pracy i asystent osoby z niepełnosprawnością

  · Gotowość do odbywania podróży służbowych w woj. wielkopolskim w ramach prowadzenia zajęć grupowych około średnio 1 dzień w miesiącu (zwrot kosztów podróży, diety), zajęcia prowadzone są z pracownikiem z Fundacji Aktywizacja/stanowisko szkoleniowiec

  Rekrutację prowadzi Katarzyna Małachwiejczyk
  Centrum Edukacji i Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych
  ul. Poznańska 62 lok. 101, 60-853 Poznań
  tel. +48 511944261
  katarzyna.malachwiejczyk@idn.org.pl
  www.aktywizacja.org.pl

  _

  Fundacja Junior rozpoczyna rekrutację!

  Szukamy osób odpowiedzialnych, wesołych, dynamicznych, skorych do działania i chcących pomagać dzieciom w nauce, bądź zaangażować się w organizację wydarzenia kulturalnego lub sportowego dla grupy Juniorów.
  Działamy według formuły 1 WOLONTARIUSZ = 1 JUNIOR. Nasi wolontariusze spotykają się z dziećmi raz w tygodniu, na około 1,5 godziny, w budynku szkoły, bądź w domu dziecka.
  Nasi Juniorzy wybierani są przez szkolnych psychologów/pedagogów spośród uczniów Szkoły Podstawowej nr 40 oraz 66 w Poznaniu.
  By sprawdzić na czym dokładnie polega nasza działalność oraz jakie wydarzenia już zorganizowaliśmy zapraszamy do przejrzenia naszej strony – www.fundacjajunior.pl
  Zainteresowanych prosimy o kontakt: fundacjajunior@gmail.com lub 502 – 737 – 0 71
  Jesteś studentem bądź absolwentem fizjoterapii?
  Chcesz udoskonalić swoje umiejętności i zdobyć nowe?
  Lubisz kontakt z ludźmi aktywnymi?

  Zostań wolontariuszem Poznań Triathlon 2013


  Jesteśmy gabinetem fizjoterapeutycznym Pro-Fizjo w Poznaniu. Wspieraliśmy masażem sportowym zawodników na Triathlon Sieraków 2013.
  Naszą kolejna imprezą jest Poznań Triathlon 2013, który odbędzie się 04 sierpnia 2013 (niedziela) w godzinach 11-17 nad poznańskim jeziorem Malta.

  Chętne osoby prosimy o kontakt rejestracja@pro-fizjo.pl
  WOLONTARIAT SZPITALNY - POSZUKUJEMY CZŁONKÓW AKADEMII BIEDRONKI !

  Jeśli jesteś osobą otwartą, wesołą, empatyczną, lubisz spędzać czas bawiąc się z dziećmi to zapraszamy Cię do organizowania z nami zajęć ruchowo-muzyczno-plastycznych na Oddziale Onkologii, Hematologii i Transplantologii w Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera przy ul. Szpitalnej 27/33 w każdy wtorek od 13.00 do 15.00!


  CZEKAMY NA CIEBIE!
  Jeśli się zdecydujesz to otrzymasz od nas:
  - regularne, cotygodniowe szkolenia w siedzibie Fundacji,
  -zapewnimy Ci możliwość rozwoju, doskonalenia swoich umiejętności,
  -damy Ci szansę na wykazanie się kreatywnością,
  -umowę wolontaryjną
  Oczekujemy od Ciebie:
  -odpowiedzialności i zaangażowania,
  -rzetelności w podejściu do zadań,
  -samodzielności w wykonywanych działaniach,

  Aplikacje: CV + list motywacyjny z informacja czego oczekuję od Fundacji i co mogę Fundacji dać od siebie, prosimy przesyłać na adres: akademiabiedronki@rakoff.pl, w treści e-maila prosimy wpisać „WOLONTARIAT”. Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.

  Do przesyłanej oferty prosimy dołączyć oświadczenie: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dn. 29.08.97 roku o Ochronie Danych Osobowych Dz. Ust Nr 133 poz. 883)”.

  _

  FUNDACJA FENIKS ANNY BOROWIAK poszukuje wolontariuszy z terenu Poznania, aby móc wspólnie nieść pomoc potrzebującym.

  WIĘCEJ INFORMACJI
  FUNDACJA JUNIOR


  Jesteśmy organizacją pozarządową o charakterze non-profit, opierającą swe działania na zaangażowaniu wolontariuszy" - piszą członkowie fundacji. - "W ramach grupy Poznań 2.0 działamy wspólnie z inicjatywą „Ulepsz Poznań” oraz serwisem Fyrtel.org w celu aktywizacji mieszkańców Poznania i pozytywnego działania na rzecz naszego miasta. Naszą misją jest rekrutacja wolontariuszy, których zadaniem jest prowadzenie korepetycji dla dzieci mających problemy z nauką oraz organizowanie im czasu wolnego poprzez angażowanie je w różnorodne wydarzenia kulturalne oraz sportowe."

  Poszukiwane są osoby odpowiedzialne, wesołe, dynamiczne, skore do działania i chcące pomóc dziecku w nauce bądź zaangażować się w organizację wydarzenia kulturalnego lub sportowego dla grupy Juniorów.
  Wolontariusze spotykają się z juniorami najczęściej raz w tygodniu, w budynku szkoły, bądź w domu dziecka.

  Juniorzy wybierani są przede wszystkim spośród uczniów Szkoły Podstawowej nr 40 oraz 66 w Poznaniu. Juniorów potrzebujących pomocy wskazują nam pracownicy szkoły (panie pedagog/psycholog). Zajrzyjcie na stronę fundacjajunior.pl, a jeśli spodoba wam się to, co tam zobaczycie, zgłoście się do fundacji: fundacjajunior@gmail.com lub pod numerem telefonu 502 – 737 – 071.

  OFERTA WOLONTARIATU


  Adresaci wolontariatu: studenci uczelni kierunków: medycyna, fizjoterapia, masaż, wychowanie fizyczne

  Zakres obowiązków:
  - przygotowywanie sali szkoleniowej od strony technicznej
  - rozkładanie / składanie kozetek
  - organizowanie przerw kawowych dla uczestników kursu
  - prace porządkowe podczas kursu, itp.
  - wydawanie materiałów szkoleniowych
  - kompletowanie dokumentacji szkoleniowej

  Wymagania:
  - wysoka kultura osobista
  - wysokie zdolności interpersonalne
  - duża motywacja i chęć do pracy
  - bardzo dobra organizacja czasu pracy
  - dyspozycyjność

  Informacja dodatkowa:
  - w zamian za pomoc przy organizacji kursów oferujemy bezpłatne uczestnictwo w nim
  - kursy odbywają się w weekendy (sobota-niedziela): 8:00-20:00

  Kontakt:
  Medyczne Szkolenia Podyplomowe PAKT
  ul. Kopernika 8/2, 40-064 Katowice
  tel.: 32 251 22 64; kom. 502 213 544
  REPUBLIKA UŚMIECHU

  Republika Uśmiechu jest to, organizowany w ramach akcji „Uśmiech z Lednicy” projekt, polegający na organizacji turnusów wakacyjnych dla dzieci pełno i niepełnosprawnych. W trakcie wakacji spędzanych w Republice Uśmiechu uczestnicy biorą udział w różnego rodzaju zajęciach, hipoterapii, dogoterapii, terapii zajęciowej oraz społecznej. Celem Republiki Uśmiechu jest integracja niepełnosprawnych i zdrowych osób, uwrażliwienie na krzywdę innych, edukacja dzieci i młodzieży oraz aktywizacja społeczności lokalnej jak i stworzenie miasteczka dla studentów mających prowadzić zajęcia dla biorących udział w projekcie dzieci. Idea Republiki Uśmiechu skierowana jest do młodych ludzi (studentów) wchodzących dopiero w dorosłe życie, którzy mają się nauczyć rzetelności, odpowiedzialności za siebie i drugiego człowieka, a także wrażliwość na krzywdę ludzką. Oraz do dzieci w wieku 10-18 lat, które mają poznać właściwy sposób funkcjonowania w społeczeństwie, będą uczestniczyć w jego tworzeniu, a także poprzez zabawę zostaną wciągnięte w proces integracji społecznej. Miejsce odbywania się obozu to wieś Imiołki nad jeziorem Lednica. W każdym turnusie ma uczestniczyć około 50 dzieci niepełnosprawnych, 35 opiekunów – studenci czyli wolontariusze oraz od 5 do 10 opiekunów odpowiedzialnych za przebieg turnusów. Jedna osoba zdrowa ma opiekować się jedną osobą niepełnosprawną. Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane wzięciem czynnego udziału w wolontariacie podczas turnusów Republiki Uśmiechu o zapoznanie się i przesłanie skanu (bądź ewentualnie wersji elektronicznej) deklaracji wolontariusza na adres mailowy: republika@patria-opp.pl
  Wszystkim uczestnikom gwarantujemy szkolenie oraz wyżywienie i nocleg.
  http://chcepomagac.org/– Twój przewodnik do mądrej pomocy  Fundacja ProArt stworzyła unikatową platformę internetową chcepomagac.org, skierowaną do organizacji pozarządowych oraz wszystkich osób, które chcą udzielać pomocy. Zarówno rejestracja, jak i korzystanie z serwisu są zupełnie darmowe.

  „Konsekwentnie dążymy do realizacji naszej wizji, czyli stworzenia całkowicie darmowego, największego i najwygodniejszego w Polsce katalogu sposobów na pomaganie.”– mówi Tomasz Trochim, Prezes Fundacji ProART.

  Celem przedsięwzięcia jest skuteczne wsparcie organizacji pozarządowych. Misją natomiast – zmiana specyfiki polskiej filantropii z „akcyjnej” na systematyczną. Badania pokazują bowiem, że 54% Polaków pomaga, niestety większość z nich tylko raz w roku.

  Małe i średnie organizacje pozarządowe zazwyczaj nie posiadają wiedzy lub środków na efektywną promocję w Internecie. Dzięki chcepomagac.org każda organizacja, która zakłada tu profil, tworzy zupełnie za darmo swoją stronę internetową, na której może zamieścić logotyp, zdjęcia i informacje z bieżących akcji, wystawić cele zbiórek, opisać misję itd. Jest to więc sposób, żeby zostać dostrzeżonym na równi z innymi organizacjami, niezależnie od ich wielkości.

  Dla potencjalnych Pomagających natomiast to gwarancja, że będą mogli zapoznać się z profilem działalności interesujących ich organizacji i na tej podstawie ocenić, której z nich chcą pomóc. Mogą to zrobić na trzy sposoby: przekazać 1% podatku, dokonać wpłaty bezpośredniej oraz zgłosić się na wolontariat.

  Wprowadził : Dzial Promocji.
  Zapisano : 30-04-2019 15:26
 • Kalendarium


  Na skróty

  Witryny Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu wykorzystują mechanizm plików cookies. Stosujemy je celem zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszych serwisów. Dowiedz się więcej >>.